ISONEM M 03
Hızlı Erişim
» Ürünler
» Ürün Grupları
- Su Yalıtımı
- Özel Boyalar
- Endüstriyel Kimyasallar
» Hazır Sıva ve Harçlar
- ISONEM M 04
» ISONEM M 03
- ISONEM M 21
- ISONEM M 30
- Zemin Kaplamaları
- Sprey Ürünleri
 
Sonraki »
 
Ürün ile İlgili Açıklama

SU GEÇİRMEZ ELASTİK TAMİR HARCI

Çok elastik, sızdırmaz, çatlamaz, yapışma mukavemeti yüksek çimento esaslı tamir harcıdır. Polimer ve elyaf katkılarıyla modifiye edilmiştir. İç gerilimi düşük ve kalın uygulamalarda son derece mukavemetli bir tamir harcıdır. Beton tamiratlarında, su yalıtım öncesi zemin hazırlığında, tij deliklerinin kapatılmasında ve pahlarda kullanılır.

Malzemenin hazırlanışı :
ISONEM M03 elastik harç (25 kg ) ile 5 lt temiz su bir plastik kapta 400 devir bir karıştırıcıyla homojen bir şekilde kanştırılır. Şayet karıştırma işlemi elle yapılacaksa daha küçük parçalar halinde yapılmalıdır. ISONEM M 03 elastik harcın yapışma aderansını ve su geçirimsizliğini arttırmak için içerisine ISONEM D 10 süper yapıştırıcı katılabilir. Bu oran bir torba ISONEM M 03 <25kg) İçerisine 1,5 kg ISONEM D 10 süper yapıştırıcı katılarak ve 3,5 lt su ilave edilerek yapılabilir. Karışım malayla ya da püskürtme yöntemiyle yüzeye uygulanır. Uygulama yapılmadan önce yüzeyde kir, pas, metal vs. gibi çıkması mümkün olmayan ya da aderans zorluğu olabilecek yüzeylere uygulamadan önce ISONEM D 10 (200 ml/m 2) süper yapıştırıcı sürülmesini tavsiye ederiz. Yapıştırıcı sürülür sürülmez daha yaşken üzerine uygulama yapılmalıdır. Çok sıcak ve çok soğuk havalarda uygulamalara dikkat edilmeli ve aşırı sıcaklarda yapılan uygulamalar belli aralıklarla nemlendirilmeli ya da yüzeye ISONEM D 10 sürülmelidir. Şayet su geçirimsiz bir katman isteniyorsa ya da su geçirimsiz sıva ve şap şeklinde kullanılacaksa ISONEM M 03 (25 kg) elastik harcın bir torbasının içine, bir torba ISONEM ZP 77 (330 gr) su geçirmez toz beton katkısının katılarak kuru halde karıştırılıp sonradan suyla karıştırılarak kullanılmasını tavsiye ediyoruz. ISONEM ZP 77 su geçirimsiz toz katkı karıştırılan ISONEM M 03 elastik harç su itici özellik kazandığı için çimento esaslı yalıtım ürünleri yüzeye tutunamaz. Bu yüzden ISONEM ZP 77 katılarak yapılan harç uygulamalarında yüzeye ISONEM M 34, MD 28 gibi çimento esaslı su yalıtım ürünleri uygulanacaksa harcın içine ISONEM ZP 77 katılmamalıdır. Bu tür uygulamalarda ISONEM D 10 süper yapıştırıcı tercih edilmelidir.

Kullanım alanları:

  • Su yalıtımı öncesi yüzey tamiratlarında,
  • Beton, sıva ve şap tamiratlarında,
  • Segregasyon ve tij deliklerinin doldurulmasında,
  • Pah yapımında ve tamiratlarda kullanılır.


Kullanım şekli :
Yüzey hazırlığı;
Uygulama yapılacak yüzeyler temiz olmalı ve önceden nemlendirilmelidir. Yüzeyde serbest parçacıklar, yağ, kir, çamur gibi aderans] azaltan etkenler varsa bunlar yok edilmelidir. Tamirat yapılacak çatlak ya da segregasyonlar en az 2 cm deri nükte açılmalıdır.

Sarfiyat: 1 cm kalınlıkta sıva için 20 kg/m², Dolgu olarak 500ml boşluk için 1 kg
Ambalaj: 20 kg kraft torbalarda
Depolama: Kuru ve serin ortamda 12 ay

 
 
 
Bu Gruba Son Eklenen Ürünler
  ISONEM M 30
  ISONEM M 21
  ISONEM M 04
   
 
 
 
Pro WEB