ISONEM ASFALT PAINT
Hızlı Erişim
» Ürünler
» Ürün Grupları
- Su Yalıtımı
- Özel Boyalar
- Endüstriyel Kimyasallar
- Hazır Sıva ve Harçlar
» Zemin Kaplamaları
» ISONEM ASFALT PAINT
- ISONEM PU FLOOR
- ISONEM DS
- ISONEM BD
- ISONEM SEAL HARDENER
- ISONEM SS SOIL HARDENER
- Sprey Ürünleri
 
Sonraki »
 
Ürün ile İlgili Açıklama

RENKLİ ASFALT BOYASI

ISONEM ASFALT PAINT eski yada yeni dökülen bütün asfaltlara uygulanabilir. Zeminin ıslak yada nemli olması fark etmez. Eğer eski asfaltlarda uygulanacaksa zemin tazyikli suyla güzelce yıkanmalıdır. Önceden varsa tamirat gerektiren yerler sıcak asfalta tamir edilmelidir.

 

Yeni tamamlanan asfaltlarda asfalt sıcaklığı 35 derecenin altına düştüğü zaman yüzey kaplama işlemi yapılır. Özel asfalt boyası sistemi üç ünitedir; birincisi özel çimentolu polimer takviyeli toz karışım (A Komponent), ikincisi su bazlı modifiye akrilik polimer ( B Komponent), ve üçüncüsü renk komponentidir (C Komponent). İstenilen renklerde üretilmektedir.


UYGULAMA:

B Komponent ve C Komponent 20 litrelik bir kovaya boşaltılır ve düşük devirde 1 -2 dakika karıştırılır, daha sonra karışıma 3 lt su ilave edilir ve karıştırıcı 400-500 devirlik ½ inçlik matkaba takılarak karıştırma altında toz komponent (A Komponent) yavaş yavaş sıvı karşıma ilave edilir ve homojen oluncaya kadar 3-5 dakika iyice karıştırılır. Boya 110 PSİ'lik hava kompresörüne bağlanan çift kademeli pompa ve buna bağlı püskürtücü ile asfaltın yüzeyine tek kat yada iki kat olarak kapatıcılığına göre püskürtülür. Fırça ile boya asfaltın yüzeyine siyah renk kalmayacak şekilde yayılır. Son olarak eğer yapılan uygulamada cila ve vernik isteniyorsa ISONEM Asphalt Paint Sealer (Cila) kullanılarak son kat cilalama yapılabilir. Uygulamalarda katman kalınlığı tek kat uygulamada 0.5 mm, iki kat uygulamada 1 mm kalınlığa ulaşır.


ASFALT BOYASININ FAYDALARI:

  • Özel çimento ile akrilik reçine esaslı boya asfalta iyice yapıştığından kolay kolay asfaltın üzerinden çıkmaz ve renkli görünüm yıllarca kalır.
  • Özel çimentonun içinde bulunan sertleştirici sayesinde, asfalt yüzeyi sertleşir, asfaltın aşınma mukavemeti normal asfalta göre üç kat artar.
  • Özel boyası sayesinde asfalt -30 derece ile , +70 derece sıcaklığa kadar dayanıklılığını muhafaza eder, derzler ilk görünümünü muhafaza eder.
  • Özel asfalt boyası güneş ışınlarını yansıttığı için asfaltın yakıcı sıcaklığını hissettirmez.
  • Mevcut asfalt kaplama üzerine uygulanan özel asfalt dolgu macunu ve boya sayesinde yalıtım özelliği ve su izolasyonu da sağlar.
  • İstenildiğinde üzeri tekrar aynı yada farkı renklerde boyanabilir.
  • Kaplama boyanın ömrü içindeki polimerler ve doğal malzemelerden dolayı beton ve asfalttan çok daha uzun ömürlüdür.


AMBALAJ ŞEKLİ:

A Komponent: 16,5 kg toz

B Komponent: 5,5 kg sıvı

C Komponent: 1,0 kg renk

Toplam: 23 kg set

SARFİYAT: Uygulamaya göre değişken olmakla birlikte yaklaşık 0,8 1 kg/m²

DEPOLAMA: Sıvı bileşen ambalajında iken dondan korunmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajlarında, kuru ve serin olarak depolandığında raf ömrü 1 yıldır.

 
 
 
Bu Gruba Son Eklenen Ürünler
  ISONEM SS SOIL HARDENER
  ISONEM SEAL HARDENER
  ISONEM BD
   
 
 
 
Pro WEB