ISONEM SEAL HARDENER
Hızlı Erişim
» Ürünler
» Ürün Grupları
- Su Yalıtımı
- Özel Boyalar
- Endüstriyel Kimyasallar
- Hazır Sıva ve Harçlar
» Zemin Kaplamaları
- ISONEM ASFALT PAINT
- ISONEM PU FLOOR
- ISONEM DS
- ISONEM BD
» ISONEM SEAL HARDENER
- ISONEM SS SOIL HARDENER
- Sprey Ürünleri
 
Sonraki »
 
Ürün ile İlgili Açıklama

BETON YÜZEYLER İÇİN ŞEFFAF YÜZEY SERTLENDİRİCİ

ISONEM SEAL HARDENER, taze veya sertleşmiş eski betonun kürlenmesi, sertleşmesi ve kaplanmasını sağlayan tek bileşenli, likit silikat esaslı berrak bir sıvıdır.

KULLANIM ALANLARI:

 • Hafif-orta aşınma dayanımı gereken yatay, eski ve yeni beton yüzeyler örn. depolar, endüstriyel fabrikalar, mağazalar, alışveriş merkezleri vb.
 • İç ve dış mekânlardaki kullanımlar için uygundur.


ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI:

 • Kullanıma hazırdır
 • Uygulaması kolaydır
 • Uygulama yapılmayan beton ile karşılaştırıldığında kimyasal dayanımı ve aşınma dayanımını artırır
 • Beton yüzeylerin tozumasını azaltır
 • Sertleşme sırasında taze betonun su kaybını azaltır
 • Temizliği kolaylaştırır
 • Sararma yapmaz
 • İyi penetrasyonludur
 • Solvent içermez
 • Renksiz ve kokusuzdur
 • Çevre dostudur


TEKNİK BİLGİLERİ:

 • Görünüm / Renk: Berrak sıvı
 • Kimyasal Yapı: Silikat sulu çözeltisi
 • Yoğunluk: ~ 1.2 kg/l (+20°C’ de)
 • Katı Madde İçeriği: ~ 24% (ağırlıkça)
 • Aşınma Dayanımı: C25 beton ile karşılaştırıldığında aşınma dayanımı %35 artmıştır (Taber Aşınma Cihazı, H-22 Wheel, 1000 g / 1000 çevrim) (ASTM D-4060) C35 beton ile karşılaştırıldığında aşınma dayanımı %8,8 artmıştır (Taber Aşınma Cihazı, H-22 Wheel, 1000 g / 1000 çevrim)


SİSTEM YAPISI:

 • Kür malzemesi olarak 1 – 2 kat
 • Sertleştirici / Kaplama olarak 1 – 2 kat


UYGULAMA DETAYLARI:

SARFİYAT : 0.15 – 0.25 l/m2/kat, (4 – 7 m²/l/kat) Bu rakamlar teoriktir ve yüzey porozitesine, şekline, seviye farklılıklarına, zayiata vb. bağlı olarak oluşabilecek ilave malzeme sarfiyatını içermemektedir.

YÜZEY KALİTESİ:

Taze beton: Yüzey terleme suyunu atmış olmalı ve bitirme işlemlerinin yapılması için yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Sertleşmiş / eski beton: Yüzey sağlam, açık gözenekli ve temiz olmalı, don, çimento şerbeti, yüzey suyu, yağlar, gres, kaplamalar, tüm zayıf aderanslı partiküller ve yüzey kirliliklerinden arındırılmış olmalıdır. Şüphe halinde bir deneme uygulaması yapınız. En iyi sonuçlar için ISONEM SEAL HARDENER, beton zeminler yerleştirildikten 7-14 gün sonra veya çimentonun hidrate olması için yeterli süre geçtikten sonra uygulanmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Taze beton: Beton, uygun mekanik veya el perdah/sıkıştırma teknikleri ile hazırlanmalıdır. Sertleşmiş / eski beton: Yüzey yüksek basınçlı su veya aşındırıcı temizlik aletleri gibi mekanik hazırlık yöntemleri ile hazırlanmalıdır. Tüm toz, kir, gevşek ve oynak malzemeler uygulama öncesinde tercihen fırça ve/veya vakum ile tamamen uzaklaştırılmalıdır.

UYGULAMA METODU / ARAÇLAR: BEKLEME SÜRESİ / TEKRAR:

Taze beton: Yüzey, üzerinde yürünebilecek kadar dayanıklı olur olmaz, yüzeyi en az 30 dakika nemli tutacak miktardaki ürünü yüksek hacimli düşük basınçlı püskürtme ünitesi ile kesintisiz olarak uygulayınız.~ 30 – 45 dakika sonra, malzeme jelleşmeye ve kayganlaşmaya başlar. Kayganlığı azaltmak için malzemeyi su püskürtücü ile hafifçe ıslatınız ve 10–20 dakika boyunca malzemeyi yumuşak kıllı fırça veya yüzey temizleyici makineler ile yüzey içerisine etkiyecek şekilde yeniden işleyiniz. Yaklaşık 20 dakika sonra malzeme jele dönüşecektir. Yüzeyi durulayınız ve gelberi,vakum veya paspas ile fazla malzemeyi uzaklaştırınız.

Sertleşmiş beton: Yüksek hacimli, düşük basınçlı püskürtme ünitesi ile kesintisiz olarak uygulayınız. En yüksek penetrasyonu sağlamak için malzemeyi jelleşmeye ve kayganlaşmaya başlayıncaya kadar yüzey içerisine yumuşak kıllı fırça veya yüzey temizleyici makine ile (en az 30 dakika) uygulayınız. Malzemeyi su püskürtücü ile hafifçe ıslatınız ve 10–20 dakika daha yüzey içerisine etkiyecek şekilde yeniden işleyiniz. Bu işlemden sonra yüzeyi durulayınız ve gelberi,vakum veya paspas ile fazla malzemeyi uzaklaştırınız. Gözenekli, pütürlü veya süpürge ile bitirilmiş yüzeylerde ikinci kat uygulaması gerekebilir. 2 kat uygulama gereken yerlerde en yüksek yoğunluğu sağlamak için, ikinci kat uygulaması birinci kat uygulamasını takiben 2-4 saat sonra yapılmalıdır. İlave kat uygulamasından önce, daha önce uygulanmış olan katın yapışkanlık kuruluğuna ulaşmasına izin veriniz. Süreler yaklaşıktır ve değişen ortam koşulları, özellikle sıcaklık ve rölatif rutubetten etkilenecektir.

TEMİZLEME / BAKIM:

Yöntemler: ISONEM SEAL HARDENER’ın uygulamasını takiben görüntüsünün korunması için üzerine dökülen parçacıklar hemen temizlenmeli, döner fırça, mekanik temizleyiciler, temizleyici kurutucular, yüksek basınçlı yıkayıcı, yıkama ve vakumlu süpürme teknikleri ile uygun deterjan ve cilalar vb. kullanılarak düzenli olarak temizlenmelidir.

AMBALAJ: 20 lt. plastik kovalar, 200 lt. metal variller.

SARFİYAT: 0.15 - 0,25 l/m²/kat, (4 - 7 m²/l/kat)

DEPOLAMA: Orijinal açılmamış ve hasar görmemiş ambalajında kuru koşullarda +5ºC ve +30ºC arasında depolandığı takdirde, üretim tarihinden itibaren 24 ay. Dondan koruyunuz

NOTLAR: Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

SAĞLIK VE GÜVENLİK BİLGİLERİ: Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

 
 
 
Bu Gruba Son Eklenen Ürünler
  ISONEM SS SOIL HARDENER
  ISONEM BD
  ISONEM DS
   
 
 
 
Pro WEB