ISONEM BE 89
Hızlı Erişim
» Ürünler
» Ürün Grupları
» Su Yalıtımı
- ISONEM HYBRID
- ISONEM MS POLYMER
- ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN
» ISONEM BE 89
- ISONEM M 36
- ISONEM FLM KOT
- Özel Boyalar
- Endüstriyel Kimyasallar
- Hazır Sıva ve Harçlar
- Zemin Kaplamaları
- Sprey Ürünleri
 
Sonraki »
 
Ürün ile İlgili Açıklama

LİKİT KAUÇUK MEMBRAND

%700 Elastik sıvı kauçuk kaplamadır. Sürülerek uygulandığı yüzeylerde kuruduktan sonra eksiz ve su geçirmez bir kaplama oluşturur. Bu kaplama -20 derece ile +80 derece aralığında özelliğini kaybetmez. UV ve güneşten etkilenmez. Teras ve çatılar gibi güneşe maruz kalan yerlerde bile güvenle kullanılır. Yüksek elastikiyete ve çatlak kapatma özelliğine sahiptir. Eski yada yeni çatıların yalıtımında ve toprak altında kullanıma elverişlidir. Yer altı sularından etkilenmez. Kuru yada hafif nemli pek çok yüzeye kuvvetle yapışır, zamanla kabarma yada ayrılma yapmaz. Bitki köklerine dayanımlıdır. Bahçe teraslarda kullanıma elverişlidir.


KULLANIM ALANLARI:

  • Temel, perde duvar, bodrum dış duvarlarında,
  • Eski yada yeni teras veya çatılarda,
  • Bahçe teras,balkon gibi yerlerde,
  • Eski bitüm yada zift yapılmış yüzeylerin yeniden yalıtımında,
  • Membranların üzerinde veya tamiratlarında,
  • Çatı oluklarında,
  • Beton boru, tuğla, metal, tahta, çinko, gaz beton vb yüzeylerin yalıtımında,
  • Toprak altında yapılan her türlü beton yüzeylerin korozyona karşı korunmasında.


KULLANIM ŞEKLİ:

YÜZEY HAZIRLIĞI: Uygulama yapılacak yüzeyler kuru yada hafif nemli olmalıdır. Negatif yönden yalıtımlarda yada tuz kusması görünen subasmanlarda kullanılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü serbest parçacıklardan, kir, pas, çamur vs. den temizlenmelidir. Yüzeylerdeki çukur, segregasyon delik ve çatlaklar önceden ISONEM D 10 süper yapıştırıcı sürülerek ISONEM M03 elastik harçla tamir edilmelidir. Eğer dilatasyon var ise ISONEM A4 elastik dolguyla önceden dilatasyon yalıtımı yapılmalıdır.

ASTAR UYGULAMASI: Astar olarak ISONEM BE 89 1:1 suyla inceltilir. Sert bir fırçayla yüzeye yedirilir. Tam olarak kuruması beklenir. Teraslarda ve çatılardaki uygulamalarda bu işlemden önce duvar ve parapet diplerine R-3 cm pah yapılmalıdır. Teras ve çatı uygulamalarında mutlaka 75 gr sıva filesi serilmesi ve uygulamanın bununla birlikte yapılması önerilir. Bodrum perdelerinde yada temellerde fileye gerek yoktur.

UYGULAMA ŞEKLİ: ISONEM BE 89 Kullanıma hazırdır. Buna rağmen uygulama yapmadan önce homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Astar işleminden sonra ISONEM BE 89 yüzeye inceltilmeden fırça veya rulo yardımıyla 2-3 kat, katlar arasında kuruma beklenerek sürülür. Uygulama her seferinde birbirine dik katlar halinde yapılmalıdır. Teras ve çatılarda veya çatlama riski yüksek zeminlerde katlar arasında 75 gr sıva filesi kullanarak uygulama yapılması tavsiye edilir. Aşırı sıcaklarda yada don görülen havalarda uygulama yapılmamalıdır. Yazın özellikle uygulamaları sabah serininde yada akşam serininde yapılmasını tavsiye ederiz. Uygulama yapılacak çatılarda doğru ve yeterli eğimin verilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yeterli su giderlerinin bulunması ve suyun çatıda birikerek göllenmesinin olmamasına önem verilmelidir.

 

SARFİYAT: 1-1,5 kg/m² (astar + 3kat)

AMBALAJ: 18 kg plastik kova

DEPOLAMA: Serin ve kuru ortamda 12 ay

 
 
 
Bu Gruba Son Eklenen Ürünler
  ISONEM FLM KOT
  ISONEM M 36
  ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN
   
 
 
 
Pro WEB