ISONEM M 36
Hızlı Erişim
» Ürünler
» Ürün Grupları
» Su Yalıtımı
- ISONEM HYBRID
- ISONEM MS POLYMER
- ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN
- ISONEM BE 89
» ISONEM M 36
- ISONEM FLM KOT
- Özel Boyalar
- Endüstriyel Kimyasallar
- Hazır Sıva ve Harçlar
- Zemin Kaplamaları
- Sprey Ürünleri
 
Sonraki »
 
Ürün ile İlgili Açıklama

SUYU DONDURAN ŞOK TOZU

Kullanıma hazır, suyu anında durduran şok priz çimentosudur. Su ile temas ettiğinde iki saniyede prizini alarak suyu keser. ISONEM M 36 aktif su akıntılarında ve yüzey sularının kurutulmasında kullanılır. Yüksek genleşme özelliğine sahiptir, büzülme yapmaz. Soda veya klor içermez, donatıya ve demire zarar vermez, aderans özelliği mükemmeldir.

Kullanım alanları:

  • Basınçlı gelen suların durdurulmasında,
  • Çimento esaslı yalıtımların sürülmesinden önce su sızıntılarının kesilmesinde,
  • Yüzeyin kurutulmasında ve çatlaklardan gelen akıntıların önlenmesinde,


Kullanım şekli

Yüzey hazırlığı
Uygulamadan önce yüzeyler nemli ve temiz olmalıdır. Serbest parçacıklar varsa bunlar kaldırılmalı, yüzey kir, pas, çamur gibi yabancı atıklardan temizlenmelidir. Aderans azaltacak unsurlar varsa astar olarak ISONEM D 10 yapıştırıcı kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak boşluklar yada delikler V şeklinde 2 cm derinlikte açılmalıdır.

Uygulama şekli:
Toz halde uygulama yapılır. Uygulama sırasında mutlaka lastik eldiven takılmalıdır. Hazırlanan yüzeye tampon için avuç içine bir miktar toz alınır ve aktif su sızıntısı olan bölgeye tek hamlede kuvvetlice malzeme elle bastırılır. Bu işleme toz sertleşene ve su kesilene kadar devam edilir. Su durdurulduktan sonra ISONEM M 36 üzerinde kalan serbest haldeki malzemeler kuru bir fırçayla temizlenir. Daha sonra üzerine ISONEM M 34 üç kat uygulanarak kalıcı bir yalıtım oluşturulur.

Şayet ISONEM M 36 yüzeye sıvama şeklinde harç gibi uygulanacak ise 1/5 oranında temiz suyla karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Hazırlanan bu karışım ufalanmadan yoğrulabilir kıvamda yapılır. Bu harç reaksiyon ile ısınmaya başlar ve ısınan harç tıkaç haline getirilerek suyun çıktığı deliğe tek hamlede bastırılır. Tam olarak sertleşmesi beklenir ve el bir süre orada bekletilir. Tekrardan kuru uygulamada olduğu gibi sıvama uygulamada da üzerine kalıcı yalıtımdan ISONEM M 34 üç kat sürülerek yalıtım tamamlanır.

Sarfiyat: 1 lt boşluk için 2 kg toz
Ambalaj: 18 Kg. plastik kova
Depolama: Kuru ve serin yerde 12 Ay

 
 
 
Bu Gruba Son Eklenen Ürünler
  ISONEM FLM KOT
  ISONEM BE 89
  ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN
   
 
 
 
Pro WEB